Lewandowski: Mamy najlepszą reprezentacje, od kiedy w niej gram
Specjalnym gościem piątkowej konferencji prasowej w Arłamowie był kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. – Nie spodziewałem się, że przywita mnie tutaj aż taki tłum kibiców, tym bardziej, że słyszałem, iż nasz hotel jest położony w spokojnym miejscu. Wczoraj na pewno tak nie było – uśmiechnął się Lewandowski.
– Jeszcze w sobotę grałem w finale Pucharu Niemiec, a później świętowałem z kolegami zdobycie trofeum. Poniedziałek, wtorek i środę miałem wolne, starałem się odpocząć, nie trenowałem. Myślę, że to może wyjść dla mnie tylko na dobre, bo nic się nie traci, a można tylko zyskać, głód piłki będzie jeszcze większy. Chciałem do drużyny dołączyć nawet szybciej, ale po rozmowach z trenerem Adamem Nawałką uzgodniliśmy, że najlepiej, abym pojawił się w Arłamowie w czwartek, tak jak Łukasz Piszczek, Maciek Rybus i Grzesiek Krychowiak. Nie było sensu nas rozdzielać. Nie spodziewałem się zaś, że przywita mnie tutaj aż taki tłum kibiców, tym bardziej, że słyszałem, iż nasz hotel jest położony w spokojnym miejscu. Wczoraj na pewno tak nie było. To niezwykłe, że kilka sekund spędzonych z nami, zapozowanie do zdjęcia czy danie autografu, tak uszczęśliwia kibiców. Dla nas też jest to bardzo miłe. Bardzo ich szanujemy i dziękujemy za wsparcie. Zawsze postaramy się im poświęcić chwilę, ale pamiętajmy, że nie wszystkich da się zaspokoić. Nie zapominajmy też, że dla nas najważniejsze jest jak najlepsze przygotowanie się do mistrzostw Europy we Francji. Wiemy, że kiedy jest czas pracy, to pracujemy, a cisza i odpoczynek też są wskazane – powiedział Lewandowski, który jest oczywiście najpopularniejszym zawodnikiem naszej reprezentacji. Absolutną gwiazdą, o której w ostatnich tygodniach wydano kilka książek.
– Lektury o tobie będą chyba niedługo w szkole – zagadnął jeden z dziennikarzy. – Ale lekturą obowiązkową? – zaśmiał się „Lewy”. – Podchodzą do tego całego zgiełku medialnego ze spokojem i dystansem. Wiem, że nie dam rady się od tego całkiem odciąć, bo jedno z drugim się wiąże, ale staram się za dużo o sobie nie czytać, bo to jednak na pewno trochę zaprząta głowę, a ja wolę skupiać się na piłce. Ona jest dla mnie najważniejsza – zapewnił Robert, który wczoraj trenował już normalnie z drużyną.
– Na początku porozmawiałem z trenerem i sztabem. Opowiedzieli mi o tym, co koledzy robili do tej pory i co zostało już przećwiczone na treningach. Takie teoretyczne zagadnienia były bardzo ważne, ponieważ nie chciałem tracić czasu, a od razu dołączyć do drużyny i przygotowywać się do turnieju – wyjaśnił i zdradził, że nie zamierza oglądać sobotniego finału Ligi Mistrzów w Mediolanie. – Wystarczy, że w nim nie zagram.
– Każdy z nas wiedział, że sezon będzie bardzo długi i ciężki. Te trzy dni odpoczynku na pewno mi pomogły, ale nie rozmawiajmy też proszę o zmęczeniu, bo to nie zasługuje na większy temat. Na pewno dobrze przygotujemy się do mistrzostw, a na turnieju damy z siebie wszystko. To normalne, że czasami może brakować siły, ale wtedy bardzo ważne jest pokazanie swoich umiejętności i doświadczenia – zapewnił.
Kapitan reprezentacji Polski nie pospał zbytnio w piątek, dlatego, że rano obudzono go na kontrolę antydopingową. – Miałem zamiar nie otwierać, ale nasz doktor pukał tak długo i głośno, że musiałem. Pewnie, że wolałbym pospać godzinkę dłużej, ale to była siła wyższa. W ostatnich tygodniach już kilka razy przechodziłem taką kontrolę – dodał „Lewy”.
– Atmosfera wokół reprezentacji Polski jest bardzo dobra, a świadomość i wiedza kibiców o futbolu większa, niż podczas mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbywały się w Polsce i na Ukrainie. Wtedy myślano, że skoro gramy u siebie, to od razu dojdziemy do finału. Teraz również są oczekiwania i presja, ale wszyscy mają świadomość, jak trudnym i nieobliczalnym sportem jest piłka nożna – dodał.
– Gram już w drużynie narodowej osiem lat i muszę przyznać, że tak silnej reprezentacji jeszcze nie było. Mamy wielu utalentowanych zawodników i tworzymy świetny kolektyw. Drzemie w nas duży potencjał, a poza tym mamy doświadczenie, choćby z EURO 2012, które możemy wykorzystać. Nie ma co się oszukiwać, nie jesteśmy faworytem naszej grupy na turnieju we Francji i nie w naszym stylu jest mówić, że osiągniemy nie wiadomo co, a chcemy krok po kroku walczyć w każdym meczu. Rozmawiałem z kolegami z Niemiec i oni również mają obawy przed tym turniejem. To nie jest tak, że mistrzowie w ogóle się nie denerwują. Bardzo szanują naszą reprezentację i wiedzą, że my nigdy nie pękamy i nie boimy się drużyn lepszych od nas. Ciężko trenujemy, a wolny czas spędzamy na odpoczynku. Nikt nie siedzi zamknięty w pokoju, staramy się ze sobą przebywać. Kiedy młodsi zawodnicy mnie o coś pytają, staram się doradzić. Ja również podpytuję tych bardziej doświadczonych – powiedział.
– Czy zmieniłem się od mistrzostw w 2012 roku? Mam nadzieję, że się nie postrzałem. Na pewno zmieniłem fryzurę. A tak całkiem serio, to piłkarsko dojrzałem. Stałem się lepszym piłkarzem, mądrzejszym taktycznie i technicznie. EURO w Polsce wiele nas nauczyło. Większej presji, niż kiedy gra się taki turniej u siebie, nie można mieć. Dlatego teraz musimy wykorzystać to doświadczenie. Wiadomo, że każdy przeżywa mecz na swój sposób. Są adrenalina, emocje. My też odczuwamy, że bardzo dużo od nas zależy. Emocje również mają znaczenie, ale najważniejsze, aby nie wzięły góry. Chcemy się skoncentrować i pokazać to, co mamy najlepsze. Głowa do góry i walka! Słyszałem, że w niedzielę w Arłamowie odwiedzi nas pan prezydent Andrzej Duda. Mam nadzieję, że przyniesie nam szczęście – zakończył Robert Lewandowski.
PZPN
Komentarze
Podobne informacje
[VIDEO] W Warszawie odbył się pierwszy w historii klubowy mecz kobiet w amp futbolu w Europie
2026-03-31 19:48:04
Pierwszy w historii klubowy mecz kobiet w amp futbolu w Europie odbył się na warszawskim Targówku w ARTHOUSE Kołowa. To impuls do rozwoju dyscypliny i większej aktywizacji społecznej. Powstanie w Warszawie drużyny FFK Furia to wyraźny sygnał, że miasto wdrażając odważne i przełomowe inicjatywy, stawia na rozwój sportu osób z niepełnosprawnościami jako formę integracji, przełamywania stereotypów i budowania dostępnej oferty dla różnych grup mieszkańców.
Daniel Trybuś – szachista, który nie chce żyć tylko rankingiem
2026-03-19 07:27:55
Czy można być ambitnym szachistą, pokonać arcymistrza i jednocześnie nie chcieć zamknąć swojego życia w tabeli rankingowej?
[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.
2026-02-02 08:39:05
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.
[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.
2026-02-02 08:39:05
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.
[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.
2026-02-02 08:39:05
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.
[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.
2026-02-02 08:39:05
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.
[VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.
2026-02-02 08:39:05
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się dziś uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich i ślubowania Olimpijskiej Reprezentacji Polski na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026. – Gratuluję dzisiejszych nominacji i życzę sukcesów. Będę oczywiście z Wami – mówił Prezydent Karol Nawrocki podczas wydarzenia.
[VIDEO] Kompas Jutra: Krzysztof Ignaczak – sport hartuje ciało i głowę
2025-08-22 08:02:50
Krzysztof Ignaczak, były reprezentant Polski i mistrz świata z 2014 roku, w najnowszym materiale z serii „Kompas Jutra” Ministerstwa Edukacji wraca pamięcią do lat gry w kadrze i pokazuje, że sport to coś więcej niż wynik. Podkreśla, że regularna aktywność fizyczna wzmacnia zdrowie fizyczne i psychiczne, a szkoła – dzięki dobrej edukacji zdrowotnej – może być dla młodych ludzi najlepszym miejscem startu.
[VIDEO] Maja Włoszczowska w podcaście Kompas Jutra: Satysfakcja po ciężkiej pracy jest przeolbrzymia
2025-08-08 10:04:06
– Jeśli na coś się ciężko zapracuje, satysfakcja jest przeolbrzymia – mówi Maja Włoszczowska, dwukrotna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim i członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, w rozmowie z Piotrem Otrębskim w podcaście „Kompas Jutra”.
[VIDEO] Cezary Pazura: Siatkówka to nasz sport narodowy, bo naprawdę nam wychodzi. Podczas studiów byłem mistrzem w tej dyscyplinie
2025-08-04 18:47:30
Aktor przyznaje, że jest wielkim pasjonatem siatkówki, stara się oglądać wszystkie rozgrywki reprezentacji i czuje ogromną satysfakcję oraz dumę, kiedy nasi zawodnicy wygrywają kolejne mecze. Podczas studiów Cezary Pazura sam zdobył tytuł najlepiej rozgrywającego turnieju, dobrze więc wie, jakich emocji dostarcza sport i rywalizacja. Z całych sił zachęca więc swoje dzieci do aktywności fizycznej, by znalazły ulubioną dyscyplinę i trenowały.
Najnowsze informacje
- [VIDEO] Ojciec dziecka ponad prawem? Lekceważenie orzeczeń wymiaru sprawiedliwości
- [VIDEO] Matka od blisko trzech lat walczy o kontakt z córką - dziadek zabrał 5-letnią Emilię z przedszkola i dziewczynka już nie wróciła do mamy
- [VIDEO] Broń z kosmosu? Krzysztof Rutkowski testował legendarnego Aliena wartego fortunę
- 120 tysięcy złotych za ogórki i miesiące oczekiwania na pieniądze. Kontrahent Green Group nadal czeka na zapłatę
- [VIDEO] „W każdym środowisku są czarne owce”. Ministerstwo Zdrowia przygląda się sprawie neurochirurga!
- Słowo na niedzielę 21 czerwca
- [VIDEO] Powrót do domu po miesiącach niepewności. Wzruszające podziękowanie dla Biura Rutkowski
- [VIDEO] Krzysztof Rutkowski zabiera głos w sprawie brutalnego pobicia Dariusza Albrychowicza
- [VIDEO] Rutkowski na tropie byłych policjantów. Dariusz Albrychowicz twierdzi, że został brutalnie pobity
- [VIDEO] Krzysztof Rutkowski, Maja Rutkowski i ekipa motoryzowana przyciągnęli tłumy Zgierza i Borowa
Blog Rutkowskiego
Najnowsze wpisy na blogu
30 sierpnia 2024
- Dziś na planie filmowym!
- Taniec z Gwiazdami: Wiecie z kim tańczycie!
- Dziś po sesji zdjęciowej do bilboardu „Tańca z Gwiazdami!”
- Kolumbia - Bogota... Miejska dżungla
- Testowałem najnowszą, amerykańską broń
- Zapraszam Wszystkich na dzisiejsze Dzień Dobry Bardzo w Radio Zet godz.7.05
- Zapraszam dziś do oglądania programu Elżbiety Jaworowicz
- Na Dzień Kobiet podarowałem Mai Mercedesa
- Powstają zdjęcia do najnowszego teledysku!
- Jesienna garderoba zakupiona
Sport
- [VIDEO] W Warszawie odbył się pierwszy w historii klubowy mecz kobiet w amp futbolu w Europie
- Daniel Trybuś – szachista, który nie chce żyć tylko rankingiem
- [VIDEO] Prezydent Karol Nawrocki wręczył nominacje na XXV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan–Cortina 2026.
- [VIDEO] Kompas Jutra: Krzysztof Ignaczak – sport hartuje ciało i głowę
- [VIDEO] Maja Włoszczowska w podcaście Kompas Jutra: Satysfakcja po ciężkiej pracy jest przeolbrzymia





